Šeimos Metai - Amoris Laetitia Metai 2021-2022

2021 m. kovo 19-ąją popiežius Pranciškus pradėjo šeimai skirtus metus. Tą dieną sukako penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia paskelbimo. Šis dokumentas kalba apie meilę šeimoje, o jo pavadinimas lietuviškai reiškia „Meilės džiaugsmas“. Tad ir prasidedančių Šeimos metų oficialus pavadinimas yra Šeima – Amoris Laetitia (Šeima – meilės džiaugsmas). Jie baigsis 2022 m. birželio 26 dieną X Pasauliniu šeimų susitikimu Romoje kartu su Šventuoju Tėvu.

Šventasis Tėvas pabrėžia, kad šeimos istorija paženklinta visokiausių krizių, kurios yra jos dramatiško grožio dalis: „Kiekviena krizė moko ir įgalina intensyviau dalytis gyvenimu ar bent atrasti naują santuokinės patirties prasmę. Kiekvienoje krizėje glūdi geroji žinia, kurią reikia mokėti išgirsti įsiklausant į širdį. Krizės imtis būtina drauge“.

Šeimą Šventasis Tėvas vadina pirmutine žmogiškųjų vertybių mokykla, kur mokomasi tinkamai naudotis laisve. „Visi esame pašaukti gyvai stiebtis link to, kas pranoksta mus pačius ir mūsų ribas…<>Nepraraskime vilties dėl savo trūkumų ir lygia greta nepaliaujamai ieškokime mums pažadėtos meilės ir bendrystės pilnatvės”, - drąsina popiežius Pranciškus.

Popiežiaus Pranciškaus apaštališkąjį paraginimą Amoris Laetitia rasite čia: https://lietuvosseimoscentras.lt/amoris-laetitia/

Daugiau apie šeimos metus

Šeimos Metų renginiai