Besilaukiančių šeimų mokykla

Mielos besilaukiančios šeimos,
 
kviečiame lankyti besilaukiančių šeimų mokyklėlę. Į kursus kviečiame ir mamytes, ir tėvelius :)
Mokymų ciklą sudaro 7 paskaitos, ciklo rinkliava porai - 70 Eur. 
 
Registracijos anketą į artimiausią renkamą grupę rasite aukščiau.

Mokyklėlės temos:

 1. Periodas iki gimdymo. Pasiruošimas gimdymui (akušerė)
 2. Gimdymas. Gimdymo fiziologija (akušerė)
 3. Kuo galiu padėti sau? Medikamentiniai ir nemedikamentiniai gimdymo nuskausminimo būdai. Vyro vaidmuo gimdymo metu (akušerė)
 4. Sveikas naujagimis. Pirmieji tyrimai. Naujagimio priežiūra (akušerė)
 5. Žindymas pirmosiomis dienomis ir mėnesiais po gimdymo (žindymo konsultantė)
 6. Psichologinis pasirengimas gimdymui ir pokyčiai šeimoje gimus vaikui (psichologė)
 7. Krikštas. Sakramento svarba vaiko gyvenime (religijos m. spec.)

Plačiau apie paskaitėlių turinį:

 1. Periodas iki gimdymo. Pasiruošimas gimdymui. Kodėl prasideda gimdymas. Artėjančio gimdymo požymiai. Kaip kinta moters kūnas, kaip ruošiasi vaikutis. Kada vykti į ligoninę.
 2. Gimdymas. Gimdymo fiziologija. Normalus gimdymas. Gimdymo laikotarpiai, trukmė, eiga. Moters vaidmuo gimdymo metu. 
 3. Kuo galiu padėti sau? Medikamentiniai ir nemedikamentiniai gimdymo nuskausminimo būdai. Vyro vaidmuo gimdymo metu. Gimdymo padėtys, būdai. Gimdymo nuskausminimo alternatyvos. Komfortabilus gimdymas. Natūralios pagalbos priemonės. Masažas. Kvėpavimo būdai. Tėvo vaidmuo . Tėvo pasiruošimas gimdymui, veiksmai, alternatyvos. Pogimdyminis laikotarpis. Grįžtamieji moters kūno pokyčiai. Asmens higienos, slaugos, gyvensenos, mitybos aktualijos. Fiziologinės ir patologinės moters organizmo būklės.
 4. Sveikas naujagimis. Pirmieji tyrimai. Naujagimio priežiūra. Naujagimystės laikotarpis. Pirmos minutės, valandos. Fiziologinės naujagimio būklės. Naujagimio priežiūros ypatumai.
 5. Žindymas pirmosiomis dienomis ir mėnesiais po gimdymo. Paskaitoje sužinosite: kokios yra žindymo tendencijos pasaulyje ir Lietuvoje. Kokia galėtų būti tėvelio pagalba žindančiai mamytei? Kodėl verta žindyti? Koks turėtų būti Jūsų pirmas susitikimas ir žindymas po kūdikio gimimo? Kas yra efektyvus žindymas? Sužinosite apie dešimt sėkmingo žindymo žingsnelių. Kaip nusitraukti ir laikyti pieną? Kodėl maitinti iš puodelio saugiau nei iš buteliuko ir kaip tai padaryti?
 6. Psichologinis pasirengimas gimdymui ir pokyčiai šeimoje gimus vaikui. Aptariamos 2 temos: psichologinis pasiruošimas gimdymui, aptariame skausmo gimdyme temą: kaip tai pasireiškia ir kaip galime sau padėti; kita tema- apie tai, kaip vaikas prisiriša prie tėvų ir tėvai prie vaiko, kas yra svarbu pogimdyviniame laikotarpyje.
 7. Krikštas. Sakramento svarba vaiko gyvenime. Kokia yra Krikšto sakramento esmė? Kas gali būti pakrikštytas? Kaip sekėsi vykdyti Jėzaus paliepimą – „Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs“.  Kaip tėvai gali padėti „išpakuoti“ savo vaikams tikėjimo dovaną?