Kaip išlaikyti poros meilę visą gyvenimą?

„XFM“ radijo laidoje „Kartu saldu“ susibūrė kelios kartos – vedėjai Mindaugas ir Kristina Pikūnai pasikvietė tėvus ROMĄ IR JULIŲ PIKŪNUS, net studijoje susikabinusius rankomis, papasakoti, kaip jiems pavyko kartu išbūti 45-erius metus, kai daugmaž pusė santuokų išyra po trejų metų. Puoselėdami santykius jie pabrėžia Dievo svarbą, taip pat mielas smulkmenas, puošiančias kasdienybę.

Paprašyta apibūdinti, kas yra meilė, Roma pabrėžia, kad labai svarbu vienam kitą pažinti, nors prieš susituokdama su Juliumi draugavo tik metus. „Labiau pažįsta vienas kitą tik būdami kartu, šeimoje, o ne draugaudami, – įsitikinusi Roma. – Mes esame skirtingi, daugelis mano, jog tai nėra teigiamas požymis, bet aš su tuo nesutikčiau.“

Julius savo pasakojimą pradeda nuo to, kad pora įtikėjo jau susituokus, dėl to gyvenimas yra padalytas į du etapus. Dėl pirmojo etapo, prieš įtikint, jis yra dėkingas savo tėvams, parodžiusiems gyvenimo šeimoje pavyzdį, o dėl antrojo – Dievui.

Roma antrina: jai svarbesnė yra ne vestuvių data, o kada pažino Kristų, kuris gyvenimą iš esmės pakeitė, atsirado galimybė antrą kartą pažinti sutuoktinį. Dabar jį priima tokį, koks jis yra: „Jeigu Dievas jį sukūrė būtent tokį ir juo džiaugiasi, kodėl aš turiu reikalauti iš jo, kad jis kažkaip man įtiktų arba būtų toks, kokio aš noriu?“

pora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nė vienas pašnekovų nėra karjeristas, todėl nebuvo sunku suderinti darbą su šeima. Roma visą laiką, t. y. 30 metų, dirbo tame pačiame darželyje, pirma buvo auklėtoja, o po to – metodiste. Ji tai įvardija kaip privalumą, kadangi jos vaikai ėjo į tą darželį, vėliau, perėję mokytis į mokyklą, taip pat būdavo netoli. Niekada nebuvo taip, kad Roma nežinotų, kur jos vaikai. Jeigu jie norėdavo kur nors išeiti, atbėgdavo pas ją į darbovietę ir pasakydavo. Tokiu būdu santykiai visą laiką buvo labai artimi.

 

Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.bernardinai.lt/kaip-islaikyti-poros-meile-visa-gyvenima/

ŠALTINIS: bernardinai.lt