Projektas „Šeima – šeimai“

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras imasi koordinuoti paramą Ukrainai pagal principą „šeima – šeimai“.

Pagalba ir parama skirta šeimoms šiuo metu esančioms Ukrainoje, turinčioms naujagimių/ mažų vaikų ar greitai susilauksiančioms kūdikio ir nukentėjusioms nuo karo.

Karo metu Ukrainoje daugybė šeimų susilaukia kūdikio krizinėje situacijoje, nes dėl karo prarado namus, neteko darbo, tapo pabėgėliais į saugesnį Ukrainos regioną, vaiko tėtis kariauja ir t.t. Situacijos gali būti labai įvairios.

Gimė idėja pradėti pagalbos tokioms moterims projektą pagal principą „šeima – šeimai“:

Lietuvoje esanti šeima (ar kelios šeimos drauge) imasi pusę metų draugiškai palaikyti ir paremti materialiai moterį/šeimą su kūdikiu Ukrainoje, dėl karo atsidūrusią sunkioje situacijoje (pasitraukė iš karo veiksmų zonos, šeima neteko darbo, vyras kariauja, ji su vaiku yra karo zonoje ir t.t.).

Teikiama pagalba:

materialinė parama - įsipareigojimas šešis mėnesius paremti šeimą po 100 eurų per mėnesį. Jei 100 Eur Jums didelė suma - galima šią sumą susidėti kelioms šeimoms. Materialinė parama būtų teikiama pasitikėjimo principu, t.y. neprašant atsiskaityti kur buvo išleista, nepasirašant jokių sutarčių, tiesiog siunčiant dovaną bankiniu pavedimu.

draugiškas palaikymas - tiesiog būti draugais parašant žinutes, pasiteiraujant, kaip gyvuoja ir t.t. Asmeninis santykis joms gali būti labai svarbus, tai galimybė pajusti, kad yra ne vienišos. Jei nekalbate rusiškai, galima susirašinėti naudojant internetines vertimo platformas.  

Kviečiame atsiliepti žmones, kurie norėtų padėti šeimai su naujagimiu Ukrainoje, užpildant reg. anketą čia: 

Su užsiregistravusiais susisieksime asmeniškai ir atsiųsime Ukrainos šeimos kontaktus.


Apie projektą "Šeima- šeimai" kalbasi Lietuvos šeimos centro vadovė Vijoleta Vitkauskienė bei Vilniaus Arkivyskupijos Šeimos centro vadovas Algirdas Petronis bei šeimų bendruomenių koordinatorė Vilija Tauraitė:


Apie projektą "Šeima- šeimai" LRT "Mažojoje studijoje" pasakoja VA Šeimos centro vadovas A. Petronis ir radijo stoties M-1 žurnalistė, savanorė V. Drelingienė:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000209092/mazoji-studija-kultura-ir-religija-lietuvos-seimu-parama-ukrainos-gimdyvems