Bendravimo įgūdžių mokymai poroms

Bendravimo įgūdžių mokymo programa sutuoktiniams

Programa skirta poroms, kurios savo santuoką laiko labai svarbiu dalyku ir nori skirti laiko, bei dėmesio tarpusavio santykių puoselėjimui, tobulinimui. Programoje jie mokosi bendravimo įgūdžių, kurie padeda tiksliau išsakyti savo mintis ir geriau suprasti sutuoktinį, sėkmingiau spręsti konfliktines situacijas, o bendrai sakant, kurti sėkmingus tarpusavio santykius. Tai gera galimybė dar geriau pažinti vienas kitą.

Programoje siekiame atsakyti į klausimus:

  • Kaip kalbėti taip, kad būčiau išgirstas ir suprastas?
  • Kaip klausytis taip, kad girdėčiau ir suprasčiau?

Joje neapsiribojama teorinėmis žiniomis, daugiausia dėmesio skiriama praktiniam svarbiausių bendravimo įgūdžių lavinimui. Tai galimybė atsitraukti nuo rutinos ir atsigręžti į tai kas svarbiausia – artimi, brangūs žmonės.

Mokymus veda psichologas-psichoterapeutas Algirdas Petronis

Šiek tiek istorijos:
Bendravimo šeimoje praturtinimo programos buvo pradėtos kurti 1962 Ispanijoje ir JAV. Dabar pasaulyje jos skaičiuojamos tūkstančiai. Patikimi ilgalaikiai tyrimai įrodė, kad tai efektyvi šeimų ugdymo, sėkmingų santykių šeimoje kūrimo ir sunkumų prevencijos priemonė. Vilniaus arkivyskupijos šeimos centre ši programa veikia nuo 2003 metų.

Dalyvių  atsiliepimai:

  • Jaučiuosi lyg mano santykiuose būtų padaryta generalinė  tvarka, susikaupusios dulkės nuvalytos, iškritusios knygos sudėtos į lentynas. Tai yra atgimimas. 
  • Nerealus laikas atsipalaiduoti, pabendrauti su mylimu žmogumi, atstatyti tarpusavio bendravimą, atsiriboti nuo kasdienio monotoniško pasaulio, atšviežinti savo dvasinį pasaulį. Sunku viska aprašyti žodžiais, manau reikia tai patirti. 
  • Man patiko, kad nereikėjo viešai pasakoti apie mūsų santykius, visų  akivaizdoje skalbti nešvarių baltinių. Gerai, kad galėjome dviese viską aptarti.
  • Asmeniškai įspūdį padarė „aido"  technika - iki šiol bendraudamas su žmona, pertraukdavau jos mintį, norėdavau kuo greičiau išsakyti savąją nuomonę. Įsitikinau, kad taip bendraujant mes tik pamesdavom esminę pokalbio liniją.  
  • Man seminaras buvo naudingas tuo, kad buvo orientuotas į praktiką, o ne į teoriją.  
  • Įsiklausiusi  į vyrą, pati sau suteikiau galimybę gauti nuo jo dovanų. Tos dovanos - tai anksčiau nepastebėtos savybės, didesnis nei aš pati tikėjausi  pritarimas ir palaikymas. Įdomiausia suvokti, kad vyras tai toks ir buvo, tik aš pati nesuteikiau galimybės  pamatyti. Mes aptarėm sunkumus kitokiu nei anksčiau būdu ir tai stebuklingai veikia: viskas daug paprasčiau. 
  • Šis savaitgalis buvo pirmas per 8 metus , kai galėjome neribojant laiko dirbti su pačiais savimi, atrasti tai, kad galima ir reikia ne tik išklausyti antrąją pusę , bet ir suprasti. Skyrėme dėmesio tam, kas kasdienybėje  buvo primiršta arba tiesiog  nebūdavo laiko apie tai pagalvoti. 
  • Dar kartą  atradau, kad mano žmona mane vis dėlto myli. Tai smagiausias atradimas su nuostaba ir džiugesiu.